Menü
Your Cart
google play indir logo ile ilgili görsel sonucu Uygulamayı İndir Anında Tüm Ürünlerde Geçerli %15 İndirim Kazan. Uygulama hakkında detaylar için buraya tıklayın.

Araştırma - Tarih Kitapları

Devletin derinlikleri, toprağın derinliklerinden daha karanlıktır.1926 yılının o hüzünlü sonbaharı. Osmanlı İmparatorluğu yıkılmış, genç cumhuriyet ayaklarının üzerinde durmaya çalışıyor. O büyük altüst oluşun içinde bir adam: Şehsuvar Sami… Bir zamanların İttihat ve Terakki fedaisi, şimdilerin ..
45,25 TL
Brand: Mell Book™
BU KİTABI YAZAR DİREK ADINIZA VEYA SEVDİĞİNİZ İÇİN İMZALAYIP NOTLAR EKLEBİLİRSİNİZ. BUNUN İÇİN LÜTFEN SİPARİŞİNİZİ SONLANDIRIRKEN SİPARİŞ NOTU KISMINA İLGİLİ İSİMİ BELİRTİNİZ.Anadolu topraklarında tarih boyunca canlı cansız varlıklar acısıyla tatlısıyla ortak bir yaşam sürmüş, ortak bir kaderi p..
49,77 TL
Brand: Mell Book™
90'lı yılların politik arşivi…"Gerçeği ne kadar anlatırsak o kadar iyi; ne kadar insan olursak o kadar iyi."90'lı yıllar Türkiyesi'ne yargısız infazlar, faili meçhuller, kayıplar, cezaevi direnişleri, köy yakmalar, açlık grevleri ve ölüm oruçları damgasını vurdu. Bu dönemde 12 Mart ve 12..
29,19 TL
Brand: Mell Book™
Kureşan Ocağına mensup Kemal Kılıçdaroğlu’nun soy şeceresini anlatan Kureşan Ocağı Bir Liderin Göç Yolu Horasan’dan Anadolu’ya Kemal Kılıçdaroğlu kitabı bugüne değin bilinmeyen belgelerden yola çıkılarak hazırlandı. Üç Dönem Ardahan Milletvekilliği yapan araştırmacı Ensar Öğüt ile araştırmacı ..
38,24 TL
Brand: Mell Book™
Kürt sorununun çözüm süreci (2010-2015) Bizler, vatandaşlar, yani bu toprakların gerçek sahipleri... Bilelim ki, barış istemek bir insan hakkıdır. Bu hak, tek bacağı sakat müzakere masalarına, yerinde sayan yıllara feda edilemeyecek kadar hayatidir. Barış, bizi yönetme şansı verdiğimiz, liderimiz de..
29,19 TL
Brand: Mell Book™
Vigarello "şişman"ın zaman içinde nasıl damgalandığının izini ustaca sürüyor. -Times Literary Supplement-Saygınlığın, refahın göstergesi olan şişmanlığa ilişkin algı yüzyıllar içinde nasıl değişti? Etli olmanın makbul olduğu dönemlerden 21. yüzyılın bir deri bir kemik mankenlerine uzanan çi..
22,40 TL
Brand: Mell Book™
"Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, başarı için en gerçek yol gösterici ilimdir, fendir. İlim ve fennin dışında yol gösterici aramak gaflettir, cehalettir, doğru yoldan sapmaktır. Yalnız; ilmin ve fennin yaşadığımız her dakikadaki safhalarının gelişimini anlamak ve ilerlemelerini zama..
15,84 TL
Brand: Mell Book™
Araştırmacı gazeteciliğin önde gelen isimlerinden Saygı Öztürk , Türkiye'yi derinden sarsan önemli olayları ele alıyor.Yakın tarihimize damga vurmuş olaylardan kozmik odanın aranmasını ve buradaki çok gizli belgelere el konulmasını araştıran Saygı Öztürk, Bülent Arınç'a suikast iddiasıyla as..
29,19 TL
Brand: Mell Book™
Taha Akyol'un kaleminden dikkate değer 101 kitap..Taha Akyol'un 2006 yılından bugüne dek Milliyet Kitap'ta yayımladığı kitap tanıtım yazıları… Halil İnalcık, Şükrü Hanioğlu, Zafer Toprak, Şevket Pamuk gibi önemli tarihçilerin çalışmalarını, Ziya Gökalp, Kâzım Karabekir, Prens Sabahaddin gibi..
74,43 TL
Brand: Mell Book™
HUZURSUZLUKZÜLFÜ LİVANELİMerhamet zulmün merhemi olamaz!Kitap Tanıtımıİstanbul’un kargaşası içinde sıradan bir yaşam süren İbrahim, çocukluk arkadaşı Hüseyin’in ölüm haberi üzerine doğduğu kadim kent Mardin’e gider. Onun, önce sevdaya sonra ölüme yazılmış, Mardin’de başlayıp Ame..
33,94 TL
Gösterilen: 1 ile 10 arası, toplam: 10 (1 Sayfa)